Otwarcie Kancelarii Adwokackiej Mecenas Biznesu

Uprzejmie informujemy, iż po wielu zawirowaniach lokalowych, Kancelaria Adwokacka Mecenas Biznesu została oficjalnie otwarta!

Biuro Kancelarii Adwokackiej mieści się w samym centrum Warszawy, w dzielnicy Warszawa Śródmieście, w zabytkowej kamienicy, bezpośrednio przy wyjściu z Metra Nowy Świat-Uniwersytet.

Kancelaria Adwokacka Mecenas Biznesu specjalizuje się przede wszystkim w obsłudze podmiotów gospodarczych, prowadzeniu batalii sądowych, w tym z obszaru dochodzenia roszczeń, odszkodowawczych, nieuczciwej konkurencji oraz praw autorskich. Zajmujemy się prowadzeniem negocjacji gospodarczych oraz przygotowywaniem kompleksowej dokumentacji na cele planowanych przedsięwzięć i inwestycji. Nie jesteśmy typową Kancelarią Adwokacką. Działamy jako partnerzy biznesowi przedsiębiorców, dzięki czemu zapewniamy optymalne warunki prawne celem umożliwienia firmom rozwoju.

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 21:00 oraz za wcześniejszym uprzedzeniem również w soboty i niedziele.

Kancelaria Adwokacka Mecenas Biznesu zapewnia obsługę prawną firm z całej Polski. W przypadku dużych inwestycji i procesów gospodarczych dojeżdżamy do siedziby Klienta, w przypadku spraw drobnych do perfekcji opanowaliśmy pracę zdalną.

Jesteśmy przeciwieństwem sztampowego podejścia do Klienta, na które skarży się większość osób korzystających z usług adwokatów czy radców prawnych. Nasza praca nastawiona jest na rozwiązywanie problemów, a nie przygotowywanie niezrozumiałych opinii czy dokumentacji prawnej. Działamy w sposób uwzględniający oraz zabezpieczający w jak najwyższym stopniu interes naszych Klientów – pod kątem prawnym i biznesowym, skupiamy się w sposób indywidualny na każdym zagadnieniu, z którym spotykamy się w naszej pracy.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z zakładki „ZADAJ PYTANIE”.

Do zobaczenia !

Kiedy należy zarejestrować działalność gospodarczą? Jakie przywileje daje bycie zarejestrowanym przedsiębiorcą?

Nieograniczona ilość pomysłów, potrzeba działania, chęć dorobienia do pensji lub ostatecznego uzależnienia od pracodawcy – powodów dla których zakładamy swoje firmy jest wiele. Niekiedy ogrom formalności związanych z tworzeniem własnego biznesu, nadmierna regulacja rynku przez państwo i urzędy, do których nie można się dodzwonić, ani uzyskać jakichkolwiek rzeczowych informacji – choć to się powoli zmienia – potrafią zniechęcić do realizacji własnych planów już na etapie samego pomysłu.

Z niniejszego przewodnika:

  • Dowiesz się jakie cechy musi spełniać działalność aby podlegać obowiązkowi rejestracji.
  • Dowiesz się jakim typem biznesowym jesteś i czy powinieneś zarejestrować swoją działalność.
  • Nie poznasz żadnego przepisu ani orzeczenia – wiemy, że lubią je tylko prawnicy a dla wszystkich innych są niepotrzebne.
  • Dowiesz się co ci grozi, gdy nie masz zarejestrowanej działalności, a powinieneś.
  • Poznasz zalety związane z posiadaniem statusu przedsiębiorcy – naszym zdaniem jest ich całkiem sporo.

Continue Reading

Ile wynosi cena porady prawnej w Warszawie?

Tani i dobry prawnik Warszawa. Ile kosztuje porada prawna? Średni koszt porady prawnej? Ile kosztuje napisanie umowy? Skuteczny prawnik Warszawa Centrum.

To jedne z najpopularniejszych haseł, które wyskakują w wyszukiwarce, związanych z obsługą prawną.

Tani i skuteczny prawnik

To pakiet idealny dla każdej osoby znajdującej się w sytuacji, gdy wsparcie prawne jest niezbędne. Niestety na stronach prowadzonych przez profesjonalnych adwokatów próżno szukać średniej ceny porady prawnej lub ceny za napisanie pozwu lub apelacji. Po pierwsze – wszystkie sprawy są indywidualne i wymagają innego nakładu pracy, po drugie – zabrania nam tego kodeks etyki. Jeśli firma prawnicza podaje na swojej stronie ceny to nie jest ona prowadzona przez profesjonalnych adwokatów – bo tych obowiązuje bezwzględny zakaz.

Niemniej pytanie ile kosztuje porada prawna wciąż jest tematem stale zadawanym wyszukiwarce – dlatego postanowiliśmy stworzyć dla naszej Kancelarii adwokackiej cennik usług prawnych – ale inny niż wszystkie.

Cennik usług prawnych Kancelarii Adwokackiej Mecenas Biznesu

Na stronie www.mecenasbiznesu.pl/cennik zamieściliśmy specjalny formularz pełniący dwie funkcje. Możecie Państwo napisać jakiej konkretnie usługi potrzebujecie i na kiedy, a my w odpowiedzi podajemy Państwu szacunkową cenę i możliwość terminowego wykonania zlecenia.

Druga opcja jest taka, że sami Państwo podajecie swój budżet, wskazujecie czego miałoby dotyczyć zlecenie i jaki jest termin na jego wykonanie, a my odpowiadamy czy za taką cenę będziemy w stanie je wykonać na czas i co możemy w ramach takiego budżetu zaoferować:)

Także na pytanie: ile wynosi cena porady prawnej w Warszawie? możecie spróbować odpowiedzieć sami !

Krótki przewodnik po szybkiej windykacji
Co zrobić gdy kontrahent nam nie płaci?

Towar wysłano, usługę wykonano, zaliczki nie było, a nawet jeśli to niewysoka, o zapłacie za całość z góry nie było mowy, bo klient od razu poszedłby do konkurencji albo twierdził, że nie ma jak zapłacić, ale za miesiąc będzie miał. To typowe problemy, które zgłaszają nam klienci, poszukujący pomocy przy odzyskaniu zapłaty należnej im za wykonaną pracę.

1. Windykacja polubowna

Na początek – zadzwoń, zapytaj, wyślij maila – w natłoku obowiązków klient mógł faktycznie zapomnieć, daj mu tydzień do dwóch maksymalnie. Nie pomogło…?

2. Wyślij wezwanie do zapłaty

Listem poleconym, pod rygorem wniesienia sprawy do sądu. Wiele firm tak stroni od wnoszenia spraw do sądu, że wysyła kilka wezwań, nawet nie zauważając kiedy sprawa się przedawni (o tym więcej poniżej). Jedno wezwanie z wyznaczonym terminem na zapłatę (maksymalnie dwóch tygodni od otrzymania wezwania) i w braku zapłaty należy podjąć stanowcze kroki.

Skorzystaj z bezpłatnego wzoru przygotowanego przez naszą kancelarię (link otworzy się w nowym oknie):

wzór wezwania do zapłaty.

3. Windykacja za pośrednictwem firmy windykacyjnej.

Zdecydowanie odradzamy – ta forma dochodzenia roszczeń zwykle wiąże się z tym, że firma windykacyjna pobiera prowizję od odzyskanej należności. Korzystając z usług firmy windykacyjnej musisz się pogodzić z tym, że na danym kontrakcie w ogóle nie zarobisz albo o wiele mniej niż chciałeś lub nawet dołożysz do niego koszty.

4. E-sąd

Najszybsza forma windykacji roszczeń. Pozew składa się drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej: https://www.e-sad.gov.pl/. Złożenie pozwu wymaga rejestracji i weryfikacji konta oraz uzyskania podpisu elektronicznego – trwa to około dwóch dni. Pozwy są rozpatrywane szybciej niż w postępowaniu zwykłym, a czas oczekiwania na wydanie nakazu zapłaty wynosi ok. 3 miesięcy. Ponadto opłata pozwu jest mniejsza niż w postępowaniu zwykłym bo wynosi 1,25%, a nie 5% wartości przedmiotu sporu (co prawa sąd i tak zasądzi na naszą rzecz wysokość opłaty od pozwanego w nakazie zapłaty, niemniej przez kilka miesięcy opłata czekałaby na zwrot).

Korzystając z pomocy profesjonalnego adwokata, sąd zasądza na jego rzecz koszty zastępstwa procesowego, ale nie z twojej należności, lecz od pozwanego – dlatego ta forma windykacji jest bardziej opłacalna od korzystania z usług firm windykacyjnych.

5. Klient nie płaci – wspaniale! Odsetki, odsetki, odsetki…

Niepłacący kontrahent to niejednokrotnie lepsza inwestycja niż dobra lokata. Na chwilę obecną ustawowe odsetki za opóźnienie wynoszą 7%, zaś odsetki za opóźnienie w transakcjach handlowych (tj. pomiędzy przedsiębiorcami) aż 9,5%! Znasz lepszą i równie bezpieczną lokatę bankową ? 

6. Przedawnienie roszczeń

Roszczenia się przedawniają! I nie na wniosek złożony do sądu czy za zgodą drugiej strony. Przedawniają się z mocy ustawy. W przypadku roszczeń z tytułu sprzedaży czy umowy o dzieło termin ten jest stosunkowo krótki – wynosi raptem 2 lata!

Jesteś w sytuacji, że ktoś zalega ci z zapłatą i nie wiesz co z tym zrobić? Skorzystaj z zakładki Zadaj pytanie, skontaktuj się z nami drogą mailową na adres kontakt@mecenasbiznesu.pl lub napisz komentarz poniżej. Postaramy się odpowiedzieć niezwłocznie, podpowiedzieć jak najlepiej wyjść z Twojej sytuacji.

Dochodzenie roszczeń to jedna z głównych naszych specjalizacji. Serdecznie zapraszamy do nowej siedziby Kancelarii przy ul. Kopernika 30 lok. 2A w Warszawie. 

Top