Nazywam się Paulina Walczuk i jestem radcą prawnym. Pomagam przedsiębiorcom realizować swoje pasje wspierając ich w prowadzeniu biznesu. W mojej pracy udowadniam, że prawo to nie zło konieczne, lecz świetne narzędzie pozwalające odciążyć firmę od wielu problemów.

Wychodzę z założenia, że lepiej zapobiegać niż zwalczać. Dobieram dla klientów takie rozwiązania, by z góry zabezpieczyć ich interesy i uniknąć potencjalnych ryzyk w przyszłości, z postępowaniami sądowymi włącznie. Doradzam i pomagam początkującym przedsiębiorcom, artystom, influencerom, agencjom, bardzo doświadczonym przedsiębiorcom, obsługuję spółki oraz doradzam w ich organach. Wierzę, że dobry prawnik nie tylko pomaga, lecz także edukuje i na tym skupiam się w mojej pracy. 

Ukończyłam prawo na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją w prawie gospodarczym, podyplomowe studia prawa dowodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz aplikację adwokacką w Warszawie. Od 2014 r. należę do Izby Adwokackiej w Warszawie.

Doświadczenia zawodowe zdobywałam pracując dla dużych spółek z sektora usług, windykacji, branży budowlanej i reklamy oraz w departamentach prawa międzynarodowego. Dzięki tym doświadczeniom potrafię dobierać rozwiązania, chroniące interesy klientów pod kątem prawnym i biznesowym. Jest to cecha, która odróżnia mnie od prawników nieposiadających wybranej specjalizacji i stricte biznesowego doświadczenia.

W obszarze moich zainteresowań leży przede wszystkim prawo własności intelektualnej, prawo umów, prawo konkurencji, prawo handlowe i gospodarcze, nowe technologie, obsługa spółek oraz postępowania sądowe. Przygotowuję dokumenty, umowy, regulaminy, opinie prawne, pomagam w sporządzaniu wniosków do urzędów, pism sądowych i przedprocesowych oraz reprezentuję klientów w sądach, urzędach oraz w trakcie mediacji i negocjacji.

Poza prawem, interesuję się planowaniem strategii biznesowej, budowaniem marki osobistej, podróżowaniem oraz polityką.

Jeśli chcesz bliżej poznać jak pracuję lub zwrócić się do mnie ze swoim problemem napisz na paulinawalczuk@mecenasbiznesu.pl lub skorzystaj z poniższego formularza.

.

.