Ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją w prawie gospodarczym, podyplomowe studia prawa dowodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz aplikację adwokacką jako jedna z najmłodszych na swoim roku.

Członek Izby Adwokackiej w Warszawie od stycznia 2014 r.

Zajmuje się doradztwem strategicznym na rzecz przedsiębiorców, na różnych etapach rozwoju firmy, począwszy od optymalizacji doboru formy prawnej działalności, czynnościami związanymi z jej rejestracją, w tym reglamentacją, tworzeniem statutów oraz umów spółek, regulaminów wewnętrznych organów oraz instrukcji dla ich członków. Pomaga przedsiębiorcom we wszelkich aspektach związanych z obsługą korporacyjną, w tym organizacją oraz obsługą zgromadzeń wspólników oraz walnych zgromadzeń, posiedzeń zarządu i rad nadzorczych, przygotowywaniem uchwał organów oraz wniosków do rejestrów sądowych. Dobiera dla swoich klientów rozwiązania prawne uwzględniające ich potrzeby biznesowe, w tym pod kątem optymalizacji podatkowej. W imieniu klientów prowadzi negocjacje z kontrahentami, pomaga przy postępowaniach administracyjnych, doradza i uczestniczy w rozwiązywaniu sporów gospodarczych.

Do obszarów jej zainteresowań należą przede wszystkim prawo zobowiązań, reglamentacja rynku, pomoc publiczna, prawo konkurencji, prawo spółek, nieuczciwe praktyki rynkowe, czyny nieuczciwej konkurencji, optymalizacja podatkowa, prawo własności intelektualnej oraz ochrona danych osobowych.

Posiada doświadczenie w opracowywaniu stanowisk w sprawach przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Pomaga podmiotom ubiegającym się o uzyskanie dofinansowania z funduszy europejskich w przygotowaniu kompleksowej dokumentacji konkursowej.

Wspiera i interesuje się polską sztuką oraz rzemiosłem i w związku z tym część swojej działalności poświęca branży kreatywnej, świadcząc kompleksowe usługi mające na celu umożliwienie twórcom czerpanie zysków z ich działań autorskich, przygotowując wzory umów, regulaminy sklepów internetowych, polityki prywatności oraz prowadząc na rzecz twórców negocjacje z kontrahentami.

Poza doradztwem prawnym interesuje się zagadnieniami związanymi z planowaniem strategii biznesowej, tworzeniem marki osobistej oraz mediacjami gospodarczymi.

Prawnik z powołania, uwielbia to co robi, więc tak naprawdę pracuje codziennie. Zawsze dostępna pod mailem lub telefonem, który odbiera od poniedziałku do niedzieli od 8.00 do 22.00, chyba że przyjmuje Klienta, jest na spotkaniu biznesowym, w sądzie, urzędzie, prowadzi mediacje lub negocjacje. W wolnych chwilach oddzwania. Jeśli sprawa jest nagląca – wystarczy to wskazać w mailu lub SMSie, bez konieczności szerszego zakreślania sprawy – zostanie ona potraktowana priorytetowo.

tel.: +48 669 789 559

e-mail: paulinawalczuk@mecenasbiznesu.pl

Top