dotacje z pup 2020

Dokumenty do rejestracji firmy

Jeśli nie masz czasu lub chęci zajmować się formalnościami związanymi z rejestracją firmy, mogę to zrobić za Ciebie. Wypełnię dla Ciebie dokumenty do CEIDG, ZUS, urzędu skarbowego i inne potrzebne. Wystarczy, że je podpiszesz i złożysz zgodnie z moimi wytycznymi.

Porada prawna związana z ...

... no właśnie z czym? W obszarze moich zainteresowań leży wszystko, co związane z otwarciem i prowadzeniem własnej firmy oraz uzyskaniem dofinansowania na start. Do moich specjalizacji należy m.in: prawo umów, prawo autorskie, prawo konkurencji, prawo gospodarcze, administracyjne, pomoc publiczna, obsługa spółek oraz postępowania sądowe.

Regulamin i polityka prywatności

Jeśli otwierasz własną stronę internetową potrzebujesz regulaminu strony lub sklepu internetowego, polityki prywatności oraz przygotowania zapisów na stronie do prowadzenia legalnego newslettera. Newsletter nie jest obligatoryjny, ale warto od początku zacząć budować listę potencjalnych klientów.

Sprawdzenie wniosku o dofinansowanie

Jeśli chcesz samodzielnie przygotować wniosek o dofinansowanie na założenie firmy to świetnie. Sam najlepiej wiesz, dlaczego posiadasz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci prowadzić dobrze prosperujący biznes i zachęcić urząd do przyznania Ci dofinansowania na start. Jeśli jednak pewne elementy wniosku o dofinansowanie sprawiają Ci problem lub chciałbyś je skonsultować to mogę pomóc.

Kompletny wniosek o dofinansowanie

Mogę przygotować dla Ciebie kompletny wniosek o dofinansowanie z urzędu pracy na założenie firmy. Z góry jednak zaznaczam, że przygotowanie wniosku będzie oparte o naszą współpracę. Aby przygotować wniosek który uzyska dofinansowanie będzie potrzebne Twoje zaangażowanie - kontakt mailowy lub telefoniczny. Im więcej informacji od Ciebie otrzymam tym lepiej przygotuję wniosek. Jeśli Twoim problemem jest to, że nie umiesz przelać słów na papier to to też zrobię za Ciebie :)

Pismo od radcy prawnego...

... wezwanie do zapłaty, wezwanie o zaniechanie naruszenia praw, pismo do urzędu lub innej korespondencji. W internecie istnieje mnóstwo wzorów - sama oferuję takie bezpłatnie - na mojej stronie - ale czasem tylko pismo wystosowane i podpisane przez profesjonalnego pełnomocnika odnosi pożądany skutek.

Wzorzec umowy

Wiele osób do prowadzenia samego biznesu musi mieć papierową umowę. Bardzo często przedsiębiorcy wystarcza jeden wzorzec umowny, a zawarcie z kontrahentem wymaga każdorazowo jego drobnych modyfikacji, jak sposób rozliczenia liczenia ceny, rozliczenia przedmiotu umowy itp.

Konsultacja umów

Problemem, z którym najczęściej zwracają się do mnie nowi przedsiębiorcy jest umowa, która szybko po zawarciu okazała się być bardzo niekorzystna. Umowę można zerwać w wyjątkowych sytuacjach. Jako przedsiębiorca, masz obowiązek działać z należytą starannością i znać prawo. Jeśli nie masz doświadczenia w zawieraniu umów, a zawarcie złej umowy możesz poczuć po kieszeniach, zachęcam do skonsultowania jej z prawnikiem.

Umowa ...

... o świadczenie usług, sprzedaży, zlecenia, o dzieło, licencyjnej, o przeniesieniu praw autorskich, najmu, barterowej, marketingowej, o współpracy, umowy spółki cywilnej, umowy ramowej lub jakiejkolwiek inna na potrzeby Twojej firmy, niebędąca wzorcem umowy. Bez problemu mogę ją dla Ciebie przygotować.

Reprezentacja w sprawie przed sądem

Zasadniczo przed sądem możesz reprezentować się sam.  Jeśli wcześniej występowałeś we własnej sprawie sądowej samodzielnie musisz wiedzieć jedno - jako przedsiębiorca masz obowiązek działać z należytą starannością i znać prawo. Nawet jak jesteś drobnym przedsiębiorcą, Sąd nie da Ci taryfy ulgowej i nie będzie Cię traktował jak zwykłego cywila.

Pozew o zapłatę, sprzeciw od nakazu zapłaty...

... zażalenie, odpowiedź na pozew, apelacja lub jakiekolwiek inne pismo procesowe. Jestem radcą prawnym wpisanym na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Pomagam we wszystkich wszystkich aspektach związanych z prowadzeniem firmy, w tym także zapewniam zastępstwo procesowe oraz przygotowuję pisma sądowe.

Tak naprawdę nie wiem czego potrzebuję

Jeśli nie wiesz czego potrzebujesz, nie przejmuj się. Większość nowych przedsiębiorców na początku swojej przygody z biznesem jest przytłoczona nadmiarem formalności. Opisz mi swój problem, bezpłatnie wyjaśnię Ci jaki dobór rozwiązań prawnych byłby optymalny w Twojej sytuacji.

Poznaj błędy, które przedsiębiorcy najczęściej popełniają pierwszym roku prowadzenia działalności!

Zapamiętaj wskazówki, które pozwolą Ci tych błędów uniknąć!

Przystępny języki i prawdziwe przykłady.

Dla osób planujących założyć firmę oraz doświadczonych przedsiębiorców, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę.

Nazywam się Paulina Walczuk i jestem radcą prawnym. Pomagam osobom przedsiębiorczym w tworzeniu i prowadzeniu własnej firmy oraz pozyskiwaniu funduszy na jej otwarcie.

W ramach mojej praktyki świadczę usługi prawne i biznesowe wyłącznie dla przedsiębiorców. Sama jestem przedsiębiorcą i wiem, że prowadzenie własnego biznesu wymaga ogromnego zaangażowania, ciągłego podejmowania nowych wyzwań i rozwiązywania problemów. Duże doświadczenie w obsłudze prawnej firm oraz znajomość biznesu od podszewki umożliwia mi pomoc w osiąganiu przez moich Klientów oczekiwanych celów.

Jestem przeciwieństwem sztampowego podejścia do Klienta, na które skarży się większość osób korzystających z usług adwokatów czy radców prawnych. Moja praca nastawiona jest na rozwiązywanie problemów, przygotowywanie dokumentacji dopasowanej do indywidualnych potrzeb Klienta oraz osiąganie wyników.

Dołącz do grona przedsiębiorców, którym z sukcesem pomogłam założyć firmę i uzyskać dofinansowanie na start.

Bądź z prawem na bieżąco!

Wiesz, że aby móc w 2019 roku skorzystać z nowego małego ZUS obowiązkiem było złożenie dokumentów do 8 stycznia? Przekroczenie terminu o jeden dzień uniemożliwiało skorzystanie z ulgi.

Wiesz kto skorzystał z ulgi? Przedsiębiorcy zapisani na mój newsletter.

.